Kelime anlamıyla ofis taşımacılığı bir işletmenin veya kuruluşun, fiziksel ofisini bir yerden başka bir yere taşıması veya yeniden konumlandırmasına denir. Ofis ve büro nakliyesi işi genellikle yeni bir ofise taşınma, farklı konumda hizmet sunma veya daha büyük alan ihtiyacı olan işletmelerin taşınmasıyla olur.

Mersin Ofis Taşımacılığı
Mersin Ofis Taşımacılığı

Ofis Nakliyesi Hangi Aşamalardan Oluşur?

Doğanay Nakliyat ve Depolama firması olarak, Mersin’de ofis ve büro eşyasını taşımak isteyen müşterilerimiz için tam donanımlı araç ve personel kadromuzla mobilya ve tüm ofis malzemelerinizi en iyi şekilde taşımayı taahhüt ediyoruz. Ofis taşımacılığı, birçok aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalardan bazıları planlama, paketleme, nakliye, yerleştirme ve yeni ofisin faaliyete geçirilmesidir. İlk olarak firma yetkililerimiz her taşımcılıkta olduğu gibi ofis nakliyesi öncesinde de eşyalarınızı ve ofisinizin konumunu, kat durumunu yerinde incelemektedir. İncelemedeki amaç, ofisin yerine göre araç ve asansör belirlemektir. Paketleme ve eşyaların yerleştirilmesi, demontesi, taşınması gibi konularda uzman olan ekibimiz zaten taşıma işini sorunsuzca gerçekleştirecektir. Önemli olan diğer husus ise, eşyaların taşınması için asansörün kurulumu ve aracın sabitleneceği yer. Çünkü, ofis taşımacılığı işinde genelde iş merkezleri yoğun trafiğin ve kalabalığın oluşturduğu bölgelerde olmaktadır. Bu nedenle, ofis nakliyesi işinde asansörlü taşıma hizmeti biraz zahmetli olabilmektedir. Diğer durumlar ofisin içinde gerçekleşeceği için sorun teşkil etmemekte.

Sonuç olarak ofis taşımacılığının bu süreci genellikle dikkatli planlanmalı ve organize edilmelidir. Aksi halde ofis eşyalarınızın zarar görmesi, insanların sakatlanması gibi istenmeyen sorunlar oluşabilir. Çalışma ortamının optimum şekilde ayarlanması, çalışanların iş akışını minimum düzeyde etkileyecek şekilde ortam oluşturulması çok önemlidir. Mersin Doğanay Nakliyat ekibi olarak bir çok ofis taşıma hizmeti sunduk. Zor koşulllarda bile sorunsuz şekilde taşıma gerçekleştirerek başarılı işlere imza attık. Sizler de uzmanından ofis taşımacılığı hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: Ofis Taşımacılığı sayfamızı inceleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir