Eşya Paketleme

Mersin Doğanay Nakliyat, uzman ekibi ile eşyalarınız için en uygun ve eşya yapısına özel ambalaj malzemeleri kullanarak paketleme hizmeti vermektedir. Yılların tecrübesine dayanarak, işimizin ana amacı eşyaların bir yerden bir yere alındığı gibi, sağlam şekilde taşınmasını sağlamaktır. Bu amacın da en önemli kısmı eşyaların taşınması sırasında ve araca yüklenmesi, indirilmesi sırasında zarar görmesini engelleyen paketleme hizmetidir. 

Bu nedenle, eşyaların paketlenmesi ve ambalajının yapılması firmamız için büyük öneme sahiptir. Aksi halde, son model araçlarla ve işinde çok iyi olan taşıma ekibiyle de eşyaları taşısanız, iyi bir şekilde paketlemesi yapılmayan eşyalarınız zarar görecektir. 

Mersin Doğanay Nakliyat’ın en çok önemsediği ve değer verdiği konuların başında paketleme hizmeti gelmektedir.  Çünkü, müşteri memnuniyetinin temelini oluşturan güvenli ve garantili taşımacılığın dayanağı, paketleme hizmetinin eşyalara uygun ve sağlam şekilde yapılmasıyla oluşur.

Eşyalarımızı Nasıl Muhafaza Ediyorsunuz?

Eşyalarınızı taşımadan önce anlaşmaya vardığımız anda firmamızdan yetkili bir personel gelip yerinde incelemektedir. Eşyaların durumu, yoğunluğu, daha öncesinden zarar görüp görmediği gibi konular tespit edilir. Ya da sizden mobil iletişim kanalları ile eşyalarınızın videosunun çekilmesini talep edebiliriz. Bu sayede ne kadar eşyanız var? Ne kadar paketleme ve ambalaj malzemesi gerekli? Ne kadar personel ile taşıma işlemi yapılabilir gibi durum tespiti sonrasında taşımaya başlarız. 

Taşımaya başlamadan önce, her personel ilgi alanına göre odalara ayrılır. Örneğin, mutfakta cam eşyaları ve beyaz eşyaları paketleyecek olan personelimiz, elektronik bilgiye sahip kişilerden oluşmaktadır. Aynı şekilde yatak odası ve çocuk odası gibi alanlarda mobilya sökme montaj işinden anlayan personelimiz bulunmaktadır.

Bu şekilde işinde uzman olmuş personelimiz ile her bir eşyanız dikkatle sökülüp özelliğine göre farklı malzemeler kullanılarak paketlenir ve bu şekilde taşımaya hazır hale getirilir.

Paketlemede Kullanılan Malzemeler

Paketlemesi yapılacak olan eşyalar belirlendikten sonra her biri farklı şekilde sarılmaktadır. Örnekle açıklayalım. Koltuk takımız personelimizce sökülme veya demonte işlemi sonrasında ilk olarak kir ve toza karşı naylon streç ile komple sarılır. Ardından hava kabarcıklı naylonlar ile tekrar sarılarak taşıma sırasında veya araç içinde bir yere çarpma ve sarsıntı anında zarar görmesi engellenmiş olur. Başka bir örnek ise cam eşyaların paketlenmesidir. 

Mutfak eşyalarınız paketlenirken sert koliler ve varil şeklinde sert malzemeden oluşan kolilerde, tek tek sarılarak birbirine sürtünme sağlamayacak şekilde taşınmaktadır.

Aynı şekilde aracımızda firmamıza özel olarak tasarlanmış askıda bulunan ütülü kıyafetlerinizi de taşıyacak özel dolabımız bulunmaktadır. Ütülü kıyafetleriniz de temiz bir şekilde taşınır ve yeni yerinizde tekrar dolabınıza yerleştirilir.

Paketleme Öncesi Montaj ve Söküm İşleri

Ev taşımacılığı işinde genellikle komple iş teslimi alıyoruz. Yani, müşterimiz yalnızca özel eşyalarını (para, iç giyim, silah vb.) topluyor ve geri kalan tüm eşyaları biz söküp paketliyoruz ve yeni yerinde tekrar montaj ve yerleştirme işini yapıyoruz.

Fakat bazı durumlar müşterilerimizin eşyaları paketlenmiş oluyor veya yalnızca kolilerden oluşan eşyalar olabiliyor. Bu gibi durumlarda paketlemesini kendisi yapmış olan müşterilerimize de fiyatta kolaylık sağlayabiliyoruz. Firma olarak paketleme maliyemiz azalmış oluyor ve zamandan kazanç sağlıyoruz. Bu nedenle bir miktar daha indirim sağlayarak tarafınızca paketlenmiş olan eşyaları da taşıyabiliyoruz. 

Sonuç olarak, eşyalarınızı yetkili kişilere emanet etmeniz durumunda yorulmadan ve sorun yaşamadan rahat bir şekilde eşyalarınızın taşınacağını unutmayın. Önerimiz, sadece kişisel ve özel eşyalarınızı alıp kendinize vakit ayırmanız. Bu iş bizim işimiz ve profesyonelce yaptığımızdan şüpheniz olmasın. Yine de kendimiz paketlemek istiyoruz diyen müşterilerimizi de kırmıyoruz elbette. 

Eşyalarınızın taşınması, montajı, sökülmesi ve paketlenmesi ile ilgili daha farklı soru ve görüşleriniz var ise bize lütfen ulaşın.

Mersin Doğanay Evden Eve Nakliyat Reklam