Mersin Kiralık Asansör

İnsan gücü ile yapılması oldukça zor ve maliyetli olan yük taşıma işlemleri özel üretilmiş asansörler aracılığı ile yapılmaktadır. Özellikle inşaat gibi yüksek katlı binaların dış cephe işlemlerinde kullanılan asansörler, ihtiyaçlara göre farklı özelliklere sahip olarak üretilmektedir.

 

Tek kabinli ya da çift kabinli olarak üretilen inşaat yük asansörleri insan taşımacılığı yapan ve bina içlerinde kullanılan asansörlere göre daha geniş bir hacme sahiptir. Bunun yanı sıra inşaat sahalarında kullanıldığı için genellikle taşıma kapasiteleri de daha geniştir. Fakat inşaat asansörlerinde bulunan konfor ve hız bazen inşaat asansörlerinde yer almamaktadır. Çünkü amaç inşaat ortamında yüksek mesafelere taşıma ve kaldırma işleminin kolaylıkla yapılmasıdır.

 

Farklı yük kapasitelerine sahip olan inşaat asansörleri 500, 1500, 2500 ve 3500 kilogramağırlığa kadar taşıma yapabilmektedir. İnşaatın ihtiyaçlarına göre farklı seçeneklere sahip olan asansörler özel tasarım ve kabinleri ile de şirketlere tam hizmet vermektedir. Sadece dikey düzlem üzerinde hareket edebilen asansörler, gerekli mekanizma ve elektrik motorları yardımıyla uygun hareket işlemlerini tamamlamaktadır.

 

Yüksek dayanıklılığa sahip platformlar üzerinde hareket imkanı bulan asansörler butonlar sayesinde aşağı ya da yukarı doğru hareket sağlamaktadır. İnşaat sahalarında kullanılan özel kapasitelerdeki asansörlere kiralama firmaları aracılığı ile erişebilirsiniz. Özellikle inşaat sektöründe gelişim gösteren Mersin gibi büyük şehirlerde hizmetlerinden faydalanılabilir. Ayrıca, iş güvenliği ve işçi sağlığının önem kazandığı inşaat firmalarında Mersin inşaat asansörü kiralama hizmetleri kapsamında verilen teknik destekler de inşaat alanında iş güvenliğini farklı bir boyuta taşımaktadır.

Değerli görüşlerinizi bizden esirgemeyin.